Okul öncesi – Öğretmen adayları başvuru formu


  [recaptcha]

  TÜBİTAK 4004 – 218B062

  “MİMATOY: MİNİKLER MATEMATİKLE OYNUYOR – 2”

  Okul Öncesi Çocuklarına Yönelik Matematik Materyalleri Geliştirme Projesi (Öğretmen Adayları)

  15-21 Temmuz 2019 – Muş

  TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları 2018-2019 Çağrısı kapsamında desteklenen bu projenin temel amacı; okul öncesi öğretmen adaylarına sorgulama temelli yaklaşım bağlamında etkileşimli etkinliklerle matematiğe yönelik öğretim materyali tasarlayabilecek becerileri kazandırmak ve tasarlanan materyalleri Muş İlindeki dezavantajlı gruplarda yer alan ve okul öncesi eğitime devam eden çocukların kullanımına sunmaktır. Bu sayede tasarlanan matematik materyalleriyle zenginleştirilmiş, etkileşimli ortamlar oluşturmak, çocukların matematik eğitiminde; doğrudan dokunarak, yaşayarak, keşfederek, somut ve anlamlı öğrenmeler gerçekleştirmelerine fırsat sunmak, erken çocukluk döneminde matematik alanına yönelik temel becerilerin kalıcı kazanımını sağlamak, çocukların matematiği anlamalarını kolaylaştırmak, başarabilme düzeylerine ve gelecekte matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

  Katılımcıların konaklama, iaşe ve kırtasiye giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

  Yol giderleri katılımcıların kendilerine aittir.

  Projeye TÜM TÜRKİYE GENELİNDEKİ ÜNİVERSİTELERİN OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALINDA ÖĞRENİMİNE DEVAM EDEN 2., 3. ve 4. SINIF LİSANS ÖĞRENCİLERİ BAŞVURABİLİR…

  Projeye toplam 26 öğretmen adayı katılımcı olarak seçilecektir.

  Formu eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunuzdan emin olunuz.

  Detaylı bilgi için: www.mimatoyprojesi.com adresini ziyaret edebilir ya da a.karademir@alparslan.edu.tr adresine eposta gönderebilirsiniz.

  Laleler kenti Muş’ta görüşmek dileğiyle…

  Dr. Öğr. Üyesi Abdulhamit KARADEMİR
  Proje Yürütücüsü
  Muş Alparslan Üniversitesi
  Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı